خرید عمده انواع مختلف برنج های وارداتی + لیست قیمت روزانه

قیمت بروز و لحظه ایی برنج پاکستانی

خرید عمده برنج وارداتی از انواع مختلف

 

دوست داری که به صورت بروز و آنلاین از قیمت خرید و فروش عمده انواع برنج های وارداتی با خبر بشی؟ پس این مقاله رو بخون تا بهت بگیم چطوری؟

کشور عزیزمان ایران با توجه به تولید 2.6 میلیون تن برنج، باز هم کسری دارد که این موضوع سبب شد تا انواع مختلفی از برنج، از کشور های مختلف خرید و به صورت عمده وارد کشور شود.

عمده کشور هایی که برنج را به ایران صادر می کنند، می توان به هندوستان، پاکستان و تایلند اشاره کرد. که می توان بیان کرد قریب به 800 هزار تن برنج به صورت عمده از این کشور ها خرید شده و از طریق بنادر جنوبی کشور وارد خاک ایران می شوند.

پخش و خرید و فروش عمده انواع برنج وارداتی در کشور مان، توسط شرکت های مختلفی انجام می شود. معمولا عمده برنج های وارداتی، به صورت کاملا بسته بندی شده وارد کشور می شوند. و برای خرید و فروش روانه بازار می شود. که البته مقادیری برنج وارداتی نیز در خود کشور ما بسته بندی می شود.

در این مقاله با واردات برنج از کشور پاکستان بیشتر آشنا خواهیم شد و انشالله در مقاله های آتی سراغ واردات برنج از سایر کشور ها می رویم.

 

خرید عمده برنج وارداتی از انواع مختلف

 

 

تجارت و  خرید و فروش عمده برنج های وارداتی

 

کشور پاکستان یکی از همسایه های جنوب شرقی ایران محسوب می شود. که بیش از 1000 کیلومتر با کشور عزیزمان ایران مرز مشترک دارد. معمولا مراوده های تجاری کشور پاکستان با ایران، از طریق استان های جنوبی کشور همانند سیستان و بلوچستان صورت می گیرد.

کشور پاکستان در صنعت کشاورزی، از جمله در تولید محصول برنج، می توان به جرائت یکی از کشور های پیشرو به حساب میاید. که صادرات و فروش برنج پاکستانی جز مهم ترین فعالیت های اقتصادی این کشور محسوب می شود. این امر سبب شد تا عده زیادی از پاکستانی ها مشغول به کاشت و برداشت این محصول شده اند. و از این طریق امرار و معاش می کنند.

کشور پاکستان با تولید سالانه 10 میلیون تن برنج، جز تولید کنندگان برتر این محصول به شمار می رود. که این موضوع سبب شد تا خرید عمده برنج وارداتی کشورمان، از این کشور صورت بگیرد. برنج پاکستانی در کشور مان با عنوان « باسماتی » شناخته می شود. که عمده برنج های وارداتی کشور مان نیز از همین نوع می باشد.

 

تجارت و  خرید و فروش عمده برنج های وارداتی

 

خرید و واردات عمده برنج پاکستانی به ایران

 

خرید و فروش برنج پاکستانی به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب آن، در بسیاری از کشور ها مرسوم است. از این رو هر ساله مقادیر زیادی از برنج های پاکستانی، به کشور های همسایه از جمله ایران خودمان، چین، قطر، عمان و کشور های آفریقایی از جمله کنیا صادرات می شود.

کشور ایران یکی از پر و با قرص ترین مشتریان پاکستان برای برنج به حساب میاید. چرا که کشور عزیزمان طی سال های اخیر برای تامین و تنظیم بازار، اقدام به واردات چند صد تن کرده است.

در سال های اخیر اگر نگاهی بر آمار ها بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که میزان واردات این محصول کمی کمتر شده است. که اگر بخواهیم علت را موشکافانه بررسی کنیم، باید به تحریم ها و عدم وجود کانال های بانکی بین دو کشور اشاره کنیم. اما در کل، کشور عزیزمان ایران جز بزرگترین واردکنندگان برنج در منطقه به حساب میاید. چرا که سالانه قریب به 3 میلیارد دلار برای واردات این محصول هزینه می کند.

 

خرید و واردات عمده برنج پاکستانی به ایران

 

قیمت فروش برنج های وارداتی

قیمت خرید و فروش عمده انواع برنج های وارداتی از جمله پاکستانی، آنقدر مناسب هست که بازار خیلی از کشور های اطراف مثل افغانستان را تصاحب کرده است. به طوریکه می توان گفت به جرائت بیش از 95 درصد واردات برنج به کشور افغانستان، از سوی پاکستان تامین می شود.

برنج هندی نیز در این آمار های واردات برنج به افغانستان به چشم می خورد. بطوریکه طبق آمار ها، هندوستان توانست 950 هزار تن برنج را به این کشور صادرات کند. که می تواند این موضوع نشان دهد که چه رقابتی بر سر برنج های پاکستانی و هندی در کشور افغانستان می باشد.

در کل اگر بخواهیم قیمت برنج های پاکستانی را مورد تحلیل قرار بدهیم، می توانیم اشاره کنیم که از قیمت های معقول و متناسبی بر خوردار می باشد. و این مژده را به مصرف کنندگان می دهد که می توانند به راحتی این محصول را خریداری کنند. چرا که اگر بخواهیم یک مقایسه اجمالی بین برنج های ایرانی و پاکستانی داشته باشیم، یک اختلاف فاحشی وجود دارد.

این موضوع سبب شد تا تمایل مردم بر خرید برنج پاکستانی در چند سال اخیر بیشتر شده است. برنج های پاکستانی در بین رستوران دار ها نیز بسیار جا افتاده است. چرا که از تمام لحاظ می تواند یک رستوران دار را ارضا کند. زیرا هم قیمت مناسب و به صرفه ایی دارد. و هم از نظر پخت بسیار مناسب می باشد. چرا که در پخت، برنج حجیم و تپل می شود.

 

میزان صادرات برنج از پاکستان

همانطور که در چند سطر بالاتر اشاره کردیم، کشور های کنیا و چین از دیگر وارد کننده های بزرگ محصول برنج به حساب میایند. مخصوصا صادرات برنج پاکستانی در حجم های بالا و عمده به کشور چین، ارز آوری بسیار خوبی را برای این کشور بدنبال دارد.

کشور کنیا نیز از قافله عقب نمانده است. چرا که این کشور با واردات قریب به 350 هزار تن برنج در سال 2019، بالغ بر 118 میلیون دلار را دو دستی تقدیم پاکستان کرده است. و یک نکته جالب توجه که، کشور چین بر خلاف کشور عزیزمان ایران تمایلی بر خرید برنج هایی از نوع باسماتی ندارد. و ترجیح می دهد که برج هایی از نوع غیر باسماتی خریداری کنند.

شرکت های زیادی در داخل کشور مان کار واردات برنج پاکستان را انجام می دهند. این شرکت ها با خرید عمده و فله برنج های پاکستانی، آن را وارد ایران می کنند و با بسته بندی های مختلف روانه بازار می کنند. حالا فکر می کنید که از مارک هایی که در داخل کشور موجود هست، کدوم یک از اونا بهتره و ارزش خرید بیشتری داره؟

 

چه نوع از برنج های پاکستانی بهتر است؟

اگر اطلاع داشته باشید، برنج های پاکستان مدل های مختلفی دارد. و همانند برنج های ایرانی دست مصرف کننده را برای خرید باز گذاشته است. چرا که هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ کیفیتی دارای تنوع بالایی می باشد.

اگر بخواهیم این موضوع رو برای شما درکی تر کنیم باید یک مثالی بزنیم از برنج های ایرانی. فرض کنید که شما عزیزان قصد خرید برنج فجر را دارید. بنابراین وارد فروشگاهی می شوید که برنج ایرانی می فروشد. به فروشنده میگید آقا، من برنج فجر می خوام.

اینجا اگر فروشنده حرفه ایی و کار درست باشد، اولین سوالی که از شما می پرسد اینه که: فجر گرگان رو میخواین یا فجر فلان منطقه؟

برای شما ممکنه سوال ایجاد بشه و اونم اینه که مگه برنج فجر گرگان با برنج فجر سایر مناطق مگر فرق می کند؟

که در اینجا ما باید بهتون بگیم: بله کاملا فرق دارد و از نظر کیفیتی، برنج فجر گرگان بالاترین سطح مرغوبیت و همچنین قیمتی را در بین برنج های فجر ایرانی دارد. بنابراین ما با این مثال ساده متوجه شدیم که هر گردی گردو نیست و هر برنجی هم برنج نیست. همین برنچ های پاکستانی که تنوع شونم از برنج های ایرانی بیشتره، به صورت درجه بندی های مختلف به بازار عرضه می شود. که بسته به نوع نیازی که هر مشتری دارد، بهتر هست مطابق همون، برنج دلخواهش را تامین کند.

 

  • خبر خوب

شما عزیزان با راه های ارتباطی زیر می توانید با مجموعه بازرگانی لاوان با تجارب چند ساله ایی که در این زمینه دارد، در ارتباط باشید و سوالات و ابهامات تان را از این طریق با ما به اشتراک بگذارید. خبر خوب هم این است که 3 نفر از کسانی که بیشترین سوال را در بخش کامنت های سایت که در قسمت پایین تر دیده می شود، بپرسند جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

 

ارتباط با واحد فروش: 09119970337

اینستاگرام مجموعه: LavanTrade_Com

کانال تلگرامی برای ارائه لیست قیمت: LavanTrade

فکس: 32221860(011)

ارتباط مستقیم با مدیریت: LavanTrade.Com@Gmail.Com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =